Olga Žáková: Vzpomínka

14. 5. 2015 - Výstava autorských fotografií v prostorách Kavárny Muzeum představí pohled na svět očima fotografky Olgy Žákové. Fotografii se Olga Žáková začala věnovat s příchodem digitální technologie. Navštěvovala různé fotokurzy, zpočátku fotografovala kompaktem a v současné době používá zrcadlovkou Canon 30D. Hodně cestovala, účastnila se několika fotosoutěží a výstav, pracovala ve fotoklubech v Gruzii, na Ukrajině i v České republice. Ve své tvorbě se snaží najít osobitý styl. Již v loňském roce měli návštěvníci jihlavského muzea možnost shlédnout fotografie Olgy Žákové a jejího manžela Františka, a to v rámci tématické výstavy Gruzie, má láska. Na fotografiích vystavených v Kavárně Muzeum naleznete přírodní motivy, umělecké památky i zajímavá zákoutí českých měst. Výstava potrvá do 31. května. (Muzeum Vysočiny Jihlava)