Výstava "Jak se rodí večerníčky" (26.5. – 31.8.2015)

18. 6. 2015 - Galerie Večerníček letos oslavil své padesáté výročí. Za tu dobu už si jej oblíbily celé generace dětí. Jak ale večerníček vzniká, na to zná odpověď asi jen málokterý divák. Interaktivní výstava o výrobě kreslených či loutkových filmů je plná zábavy pro děti i dospělé. Proto neváhejte a přijďte si vyzkoušet práci animátora, výtvarníka, fázaře, scénáristy nebo třeba vysílání v televizním studiu. Pro nejmenší návštěvníky je připraveno velké dřevěné pohádkové pexeso, loutky a maňásci nebo vlastnoruční výroba večerníčkovské čepice. Výstava je převzatá z Dětského muzea při Moravském zemském muzeu v Brně. Kurátorka výstavy: Mgr. Ludmila Slezáková Vstupné 40,- / 20,-Kč, platí děti od 4 let (Vlastivědné muzeum Jesenicka, p.o.)