Netopýří noc

5. 8. 2015 - Dne 28. srpna se uskuteční v rámci mezinárodní noci pro netopýry akce, která představí veřejnosti málo známý, tajemný a i v současnosti mnoha pověrami opředený život nočních letců – netopýrů. Součástí programu je přednáška o životě netopýrů, soutěže pro děti, kvíz pro dospělé , výstava fotek netopýrů a jimi obývaného podzemí a i exponátů z muzejních depozitářů. Návštěvníci se při praktických ukázkách dozví, jak se netopýři studují, uvidí ukázku odchytu do sítí a sledování netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru. Na závěr bude možné prohlédnout si i živé netopýry. Akci pořádá muzeum Karlovy Vary ve spolupráci se správou CHKO Slavkovský les, pod záštitou České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Začátek akce je v 19 hodin, předpokládaný konec ve 22.15 hodin. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)