Z kavárny i odjinud (podruhé)

5. 4. 2016 - Po třech letech se v muzejní kavárně opět představí skupina výtvarníků, které i přes věkové rozdíly a různé profese váže upřímné kamarádství a společný zájem o výtvarné umění. Vedle cvičení na grafické škole společně vyjíždějí na plenéry a jiné výtvarné akce a také se pravidelně scházejí v muzejní kavárně, kde tvoří portréty návštěvníků kavárny i jiná dílka. Oproti jejich první výstavě v roce 2013 se letos představí souborem skic, akvarelů a pastelů hned šest autorů – akademické malířky Jana Šimáčková a Alice Waisserová, dále Petr Kolros, Eva Plachá, Vlaďka Škrháková a Eva Horňáková. Výstava jejich prací bude přístupná od úterý 15. března do neděle 1. května 2016. (Muzeum Vysočiny Jihlava)