Zážitky z cínařské oblasti Dartmoor v Anglii

15. 9. 2016 - Dne 15. října se uskuteční přednáška, v níž geolog a patriot Krušných hor RNDr. Petr Rojík a ředitel Muzea Sokolov Ing. Michael Rund přiblíží nádhernou krajinu Dartmoor v jihozápadní Anglii, která je klasickou světovou oblastí těžby a zpracování cínových rud. Geologická historie Dartmooru je věrnou obdobou Krušných hor a Slavkovského lesa a krajina ukrývá hornické stopy sahající z počátku 20. století zpátky přes novověk a středověk až do antiky. Přednášku autoři doplní množstvím obrázků. Přednášku pořádá Karlovarský kraj v rámci cyklu „Krušné hory – malé pohoří světového významu“ u příležitosti česko- německé nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO a v roce 500. výročí založení města Jáchymova. Přednáška začíná v 17 hodin. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)