120 let Sokola Jihlava

22. 11. 2012 - Sokol Jihlava ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Jihlava pořádá výstavu s názvem 120 let Sokola Jihlava. Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 29.listopadu 2012 v 17 hodin v budově Muzea Vysočiny na Masarykově náměstí 57/58. Na vernisáži promluví starosta jednoty Ing. Pavel Brada a se svým repertoárem vystoupí pěvecký sbor Foerster Sokola Jihlava. Na informačních panelech bude prezentována historie jihlavské sokolské jednoty od jejího založení v roce 1892 až po současnost. Bude možno spatřit nejen dobové snímky přibližující atmosféru, ve které Sokol působil, ale i snímky z období, kdy byl Sokol zakázán a poté usiloval o svoji obnovu. K vidění budou i předměty vážící se k významným událostem z historie jednoty, také materiály k všesokolským sletům - unikátní více než 100 let staré originální sletové plakáty a další písemnosti. Nebude chybět ani ukázka historických sokolských krojů a soubor historických praporů jednoty pečlivě ukrývaných v dobách zákazu činnosti Sokola. Výstava 120 let Sokola Jihlava umístěná v prvním poschodí expoziční budovy potrvá v jihlavském muzeu do 27. ledna 2013. (Muzeum Vysočiny Jihlava)