Přednáškový cyklus Muzejní akademie pořádaný výročí 150 let muzejnictví v Karlových Varech

9. 8. 2017 - Od 7. září do 16. listopadu potrvá cyklus přednášek Muzejní akademie připravený ke 150. výročí muzea. Přednášky se budou konat ve dvoutýdenních intervalech. Přehled přednášek: - Nejstarší historie muzeí v Karlových Varech - od soukromého muzea Antona Pittroffa až po muzeum Karla Marxe (PhDr. Stanislav Burachovič) - Hautfresser a spol. aneb Vývoj lázeňské léčby v Karlových Varech (Mgr. Kristýna Matějů, Ph.D. ) - Přírodovědné sbírky muzea – přírodovědci a přírodovědné spolky v Karlových Varech a okolí (RNDr. Jan Matějů, Ph.D.) - Karlovarské spolky a kluby před 1. světovou válkou (Mgr. Lukáš Svoboda) - Historie archeologického bádání na Karlovarsku a archeologie v Muzeu Karlovy Vary (Bc. Jan Tajer) - Vřídlo, vřídelní voda a vřídlovec (RNDr. Tomáš Vylita, Ph.D.) Součástí Muzejní akademie jsou komentované prohlídky nové stálé expozice, které tematicky navazují na danou přednášku. Přesná data a jména přednášejících naleznete na www.kvmuz.cz. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)