Jáchymovské doly na historických výkresech

10. 10. 2017 - Dne 25. listopadu se uskuteční přednáška speleologa Norberta Webera ze Spolku přátel dolu sv. Mauritius, který představí nejzajímavější z unikátních historických materiálů, které se týkají jáchymovských dolů. Z druhé poloviny 19. a počátku 20. století je dochováno množství technických výkresů dokumentujících stav jáchymovských dolů v tomto období. Jedná se o plány dnes již neexistujících staveb, zejména šachetních budov, těžních věží, úpraven a jejich vybavení. Přednášku pořádá Karlovarský kraj v rámci cyklu „Krušné hory – malé pohoří světového významu“ u příležitosti česko- německé nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO. Začátek v 17 hodin. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)