Výstava „Kniha jako blahopřání“

2. 11. 2017 - Od 15.11.2017-do 28.února 2018 vás zveme na výstavu v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích. inspirací pro ni jsou svátky, Vánoce a začátek dalšího roku - tedy období, kdy si lidé předávají přání všeho dobrého. A u nás uvidíte, jak se k tomu dala velmi dobře využít knížka. Drobné tisky si umělecký knihař Jenda Rajman vyměňoval se svými přáteli jako blahopřání k různým příležitostem, většinou právě k Novému roku. Malé knížečky v rozsahu třeba jen jedné básně, jejichž vazba je jen někdy uměleckým dílem, jsou zajímavé příležitostí, pro kterou byly vydány. Také vtipným obsahem, nebo jejich vydavatelem či příjemcem – známými osobnostmi z české kultury minulého století. I vy si zkuste něco podobného – dohodněte si v muzeu termín workshopu, kde si malou knížečku sami svážete. Slavnostní zahájení výstavy se koná 15. listopadu 2017 v 16 hod. a je spojeno s besedou se spisovatelem Janem Řehounkem, který se věnuje historii i současnosti zdejšího kraje. ()