STRATEGIE PŘEŽITÍ ŽIVOČICHŮ A ROSTLIN V ZIMĚ

11. 1. 2018 - STRATEGIE PŘEŽITÍ ŽIVOČICHŮ A ROSTLIN V ZIMĚ 23. 1. 2018 v 17:00 vstup zdarma Zámek pánů z Říčan, freskový sál přednášející: Ing. Zlata Vobinušková Zimní období je pro živé organismy v přírodě velice náročné. Řada živočichů i rostlin proto uplatňuje různé strategie pro přežití v této nepříznivé době. Liška si „navlékne“ hřejivý kožich, had si zaleze do díry v zemi a čáp odletí na jih. Avšak napadlo vás někdy, jak přezimuje třeba taková sedmikráska? Je výhodnější mít jehličí nebo opadavé listí? Přednáška posluchačům přiblíží, jak se před chladem a mrazem chrání rozličné rostliny a živočichové, a jak jim tuto nesnadnou úlohu můžeme mnohdy ulehčit my lidé. kontaktní osoba: Ing. Zlata Vobinušková, z.vobinuskova@muzeumpe.cz (Muzeum Vysočiny Pelhřimov)

Přiložené obrázky:
Přiložený obrázek