Vilém Borůvka a Indie

6. 2. 2018 - Zveme vás na výstavu věnovanou mezinárodně uznávanému muzejnímu preparátorovi Vilému Borůvkovi, který zasvětil celý svůj profesní život práci ve Slezském zemském muzeu. Vilém Borůvka (* 18. 12. 1932 † 18. 8. 2014) jako první poválečný odborný preparátor výrazně přispěl k obnově muzejní sbírky a k formování jejího zaměření v rámci přírodních věd. Vlastními sběry zajistil a vytvořil tisíce mimořádných sbírkových předmětů, které jsou uloženy nejen ve Slezském zemském muzeu, ale i v mnoha dalších evropských muzeích. Pestré cestovatelské aktivity jej zavedly takřka do všech koutů světa, kde v rámci četných terénních výzkumů s velkým odborným zaujetím studoval tamní přírodu a současně intenzivně sbíral zoologický materiál. V rámci této výstavy bude prezentován výběr snímků, které Vilém Borůvka pořídil při příležitosti svých expedic do Indie. Výstava se uskuteční od 5. prosince 2017 do 30. dubna 2018 v Historické výstavní budově SZM (Komenského 10, Opava). (Historická výstavní budova Slezského zemského muzea)