Putujeme po Slezsku s Edmundem Wilhelmem Braunem

6. 2. 2018 - Zveme vás na výstavu pořádanou u příležitosti 60. výročí úmrtí Edmunda Wilhelma Brauna – historika, památkáře, dlouholetého muzejníka a ředitele Slezského zemského muzea v Opavě, redaktora odborných časopisů, organizátora kulturního dění a podporovatele soudobých regionálních umělců; člověka, pro něhož se stalo české Slezsko na padesát let (1895–1945) domovem. Vydejte se s ním do míst, která poznal jinak, než jak je známe dnes – šedesát let od jeho smrti, která jej zastihla v Norimberku, kam se po odchodu z Opavy v prvních měsících roku pětačtyřicátého odebral, aby navázal na léta mládí, spjatá s tímto městem a okolním krajem. Dejte prostor fantazii a vydejte se po Slezsku cestami, jimiž chodil Edmund Wilhelm Braun. Seznamte se s prostředím, které vnímal, poznával a dokumentoval. Výstava probíhá od 10. října 2017 do 4. listopadu 2018 v Historické výstavní budově SZM (Komenského 10, Opava). (Historická výstavní budova Slezského zemského muzea)