Přednáška doc. Eduarda Droberjara Byli Římané v Rýmařově?

21. 3. 2018 - Městské muzeum Rýmařov zve na přednášku pana doc. Eduarda Droberjara s tématem Byli Římané v Rýmařově?, která se uskuteční ve středu 11. dubna 2018 v 18 hodin. Německý název Römerstadt vzbuzuje představu o přítomnosti starověkých Římanů, a tudíž i o osídlení v době římské. Je tato spojitost možná? A jaké archeologické a numismatické prameny z prvních století po Kristu se nacházejí na území Rýmařovska a severní Moravy? Na tyto otázky se autor pokusí odpovědět v kontextu germánského osídlení Moravy a Slezska v době římské. Poukáže také na význam a nejnovější objevy římských pochodových táborů na Moravě z doby markomanských válek za vlády císaře Marka Aurelia. (Městské muzeum Rýmařov)