Trnkova zahrada 2

30. 4. 2018 - Muzeum hlavního města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice od 15. 4. do 2. 9. interaktivní výstavu Trnkova zahrada 2. Ta vychází z pohádkové knihy Jiřího Trnky Zahrada a uvede návštěvníky do zapomenuté zahrady z jiných časů plné tajemných zákoutí a neobvyklých rekvizit. Instalace je rozprostřena do šesti místností, které akcentují výrazné postavy a dějové linie knihy. Doprovodné programy pro školy a zájmové skupiny: Toulky Zahradou Interaktivní hravá komentovaná procházka výstavou probíhá na předchozí objednávku od úterý do pátku a je vhodná pro děti předškolního věku a děti z 1. stupně ZŠ. Rezervace: samanova@muzeumprahy.cz Doprovodné programy pro veřejnost: 12. 5. 2018 se během květinového jarmarku ve Ctěnicích uskuteční květinové a výtvarné dílny pro děti i dospělé a animační dílna, v níž se mohou zájemci seznámit s tvorbou animovaného filmu. 9. 6. 2018 v 19.30 hodin v rámci Pražské muzejní noci zahraje Divadlo Prima den pohádku Zahrada v Zahradě. 23. 6. 2018 Den s Jiřím Trnkou – výtvarná dílna, vyprávění o Jiřím Trnkovi, projekce filmů. 2. 9. 2018 Hry v Zahradě – zábavné zakončení výstavy. (Muzeum hlavního města Prahy)