Volný vstup do muzea na Mezinárodní den muzeí

15. 5. 2018 - Muzeum hlavního města Prahy zve všechny v pátek 18. 5. oslavit Mezinárodní den muzeí vstupem zdarma do vybraných objektů!!! Muzeum hlavního města Prahy oslavilo 12. května 135. výročí otevření svých expozic veřejnosti. Jednalo se o nevelkou výstavu ve čtyřech místnostech bývalého kavárenského pavilonu v Praze v městských sadech na Poříčí. Obsahovala například soutěžní skici Myslbeka a Šimka pro výzdobu Palackého mostu, odlitek pozdně románského reliéfu Krista na oslu z tympanonu portálu kostelíka sv. Jana Na Zábradlí. Soubor vystavených předmětů doplňovaly mimo jiné listiny, rytiny Prahy, staré kovářské a zámečnické práce. U příležitosti Mezinárodního dne muzeí si Muzeum hl. m. Prahy 18. května také připomene své 135. výročí volným vstupem do těchto objektů: hlavní budova muzea Na Poříčí, dům U Zlatého prstenu, Podskalská celnice na Výtoni, Zámecký areál Ctěnice a Novomlýnská vodárenská věž. Mezinárodní den muzeí vyhlašuje Mezinárodní rada muzeí při UNESCO (ICOM). (Muzeum hlavního města Prahy)