Výstava gymnázia Na Vítězné pláni v Muzeu hlavního města Prahy

25. 6. 2018 - Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný. (Martin Šmíd)- tak zní hlavní motto celé výstavy. Přijďte si prožít vlastní zážitek! Gymnázium Na Vítězné pláni v Praze slaví 50 let své existence a u příležitosti tohoto výročí pořádá v prostorách Muzea hlavního města Prahy výstavu s názvem #GVP50. Výstava se koná od 12. června do 15. září 2018 v hlavní budově muzea na Florenci. Prostřednictvím vystavených artefaktů přiblíží výstava návštěvníkům vývoj a historii této školy a některým bývalým žákům snad i připomene zapomenuté vzpomínky. Výstavní panely připomínají tvář oficiální, výukovou, ale i studentský život. Kromě vystavených artefaktů, které tvoří převážně tvorba studentů a například i studijní pomůcky, je zde i prostor k odpočinku. Ten nabízí možnost zhlédnout videa a zároveň spočinout na pohovce ředitele Zdeňka Mikyšky, která se jako jedna z mála věcí dochovala na GVP až do dnešní doby. Dále se návštěvníci mohou aktivně podílet na dotváření výsledné podoby výstavy, a to formou záznamů na lavicích a lavičce, vytvořením vzpomínkového selfie nebo zápisem do návštěvní knihy. Více informací najdete na: www.muzeumprahy.cz Kdy 12. 6. 2018 – 15. 9. 2018 Kde Hlavní budova muzea Vstupné Dle ceníku (Muzeum hlavního města Prahy)