Dny evropského dědictví 2018 - Mělnicko

24. 8. 2018 - Regionální muzeum Mělník v roli lokálního garanta pořádá Dny evropského dědictví 2018 Národní téma: Společné dědictví, společné hodnoty... Příležitost k návštěvě zajímavých památkových objektů na Mělníku i v jeho blízkém okolí. V sobotu 8. září budete moci na Mělníku navštívit kostel sv. Ludmily, kapucínský hospic (sídlo muzea) a díky Mělnickým zvoníkům (současně se koná Den zvoníků) zvonici chrámu sv. Petra a Pavla a zvonici Evangelického kostela. Vedle ukázek zvonění zvoníci nabízejí dva turnusy vlastivědné vycházky po místních zvonicích a zvonech. Vycházky začínají v 10:00 a ve 14.00 hod. u Regionálního muzea Mělník. Pestrý program nabízí spolek Liběchov sobě: prohlídky liběchovského zámku, projekce trezorových čs. filmů v zámecké konírně, komentované prohlídky exteriéru kostelíka Ducha sv. a Božího hrobu, prohlídky liběchovského farního kostela sv. Havla. V Záboří proběhnou komentované prohlídky kostela Narození Panny Marie. V neděli 9. září bude prohlídkami zámku pokračovat program v Liběchově. V neděli 16. září bude ve Vrbně zpřístupněn kostel Povýšení sv. Kříže s dochovaným cyklem gotických nástěnných maleb. Program uzavře poutní mše sv. Podrobný program naleznete na www.muzeum-melnik.cz nebo www.ehd.cz. (Regionální muzeum Mělník)