FUNKCIONALISMUS

14. 11. 2018 - od 15.11.2018 do 31.03.2019 Slavnostní zahájení 15. listopadu v 17.00 Relativně krátké období funkcionalismu je připomínkou, kdy jsme se úspěšně zařadili do světového vývoje jak v architektuře, tak v bytové kultuře vůbec. Se vznikem Československa vyvstala potřeba nové reprezentativní architektury, k níž můžeme řadit státem financovanou výstavbu úřadů, institucí, škol a zdravotnických zařízení, ale i sídel bankovních domů, sdružení či spolků. Výstava je zaměřena na architekturu a interiérovou kulturu meziválečného období s důrazem na umělecký směr funkcionalismus, jenž završil dosavadní cesty moderní architektury této etapy. Představí tvůrce, hlavní rysy architektonického slohu a nábytek z ocelových trubek, který byl pro toto období příznačný. Výstava potrvá do 31. března 2019 (Muzeum Těšínska - Musaion)