Jiné rozměry vnímání

26. 3. 2013 - Na jarní měsíce jsme do muzejní kavárny připravili výstavu s názvem „Jiné rozměry vnímání“. Tato prezentace ukazuje nový trend v tvorbě Pavla Bezděčky – zachycení snů a představ prostřednictvím fantaskních kreací. Autor se nechává ovlivnit zejména surrealismem, expresionismem, piktorialismem i dadaismem. Na svých fotografiích pracuje s reálnými objekty i s naprostou abstrakcí, jen výjimečně sahá po fotomontáži. Mnohé příběhy, jež vytvořil, nepostrádají (někdy až černý) humor. Dojem z obrázků pak umocňuje zvláštní styl psaní popisků, který diváka zdrží, ale zaujme. Některá takto dříve vytvořená dílka uplatnil jako host na výstavách české surrealistické výtvarné skupiny STIR UP, později i v samostatných autorských výstavách (např. Mohelno – galerie Čertův ocas, 2012; Uherský Brod – galerie Panský dům, 2013). Výstava Pavla Bezděčky „Jiné rozměry vnímání“ bude v prostorách Kavárny Muzeum otevřena od 8. 4. do 9. 6. 2013. (Muzeum Vysočiny Jihlava)