Návštěva knihtiskařské dílny

11. 2. 2019 - Žatecké muzeum láká na dvě netradiční akce připravené jako zpestření výstavy Příběh Mattioliho herbáře. V pátek 1. března přijďte do Křížovy vily nahlédnout do fungování renesanční tiskařské dílny. Hned na následující den je připraven program pro kreativní duše v podobě muzejní výtvarné dílny. 1) Návštěva knihtiskařské dílny, pátek 1. března, 13 – 17 hodin, Křížova vila, Zeyerova 344, Žatec Ten, kdo dorazí, se dozví o historii psané i tištěné knihy. Povídání je protknuté ukázkami náčiní, materiálů, lití liter atd. Studio Bez Kliky přiveze funkční repliku historického tiskařského lisu. Zájemci si tak vyzkouší knihařskou práci z dob počátku knihtisku, každý účastník si vytvoří vlastní tisk, který si odnese domů. V případě zájmu je možné objednat organizovanou skupinu o max. 30 členech na konkrétní čas: 13:00/15:30. Vstupné 60,- Kč/osoba (Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec)