FENOMÉN IGRÁČEK A RŮZNÁ POVOLÁNÍ DŘÍVE I NYNÍ

13. 3. 2019 - 11. května – 25. srpna 2019 - výstava o minulosti i současnosti známé české figurky a o různých profesích představených skrze historické hračky Legendární figurka IGRÁČEK, která vznikla v roce 1976, chce potěšit děti a dojmout dospělé. Výstava návštěvníkům představí historii, bohatou současnost i výrobu oblí-bené české hračky. Prohlédnete si desítky figurek nejrůznějších povolání a charakterů s typickým náčiním, nářadím, dopravními prostředky apod. Současnou tvorbu budou zastupovat také nové herní řady, např. auta MultiGO. Chybět nebudou ani ostatní výrobky od českého výrobce společenských her a hraček firmy EFKO. Mnohé z nich již 10 let využívá Společnost pro ranou péči pro podporu zdárného vývoje postižených malých dětí. Výstava vzniká ve spolupráci s firmou EFKO-karton s.r.o., Inspirací Zlín z. s. a sou-kromým Muzeum hraček z Rychnova nad Kněžnou. Ve druhé částí výstavy se podíváme do starší historie (1880 – 1980). Představeny budou celky hraček vážících se k jednotlivým povoláním. Bude na nich patrné, jak se skladba řemesel a zaměstnání měnila s dobou a s pohlavím dítěte. Uvidíte například truhlářské dílny, různé dopravními prostředky i stroje, ordinaci lékaře a zdravotní sestry. Děti dostanou na výstavě mnoho prostoru ke hře. Bude zde připraveno několik zákoutí, která se promění třeba v dílnu, stavební parcelu nebo kuchy-ni. Samostatná bude herna s IGRÁČKY. (Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů)

Přiložené obrázky:
Přiložený obrázek