„Ze života porcelánového šálku“ – přednáška „Porcelán v současné designové tvorbě“

15. 3. 2019 - Městské muzeum v rámci doprovodného programu k výstavě "Ze života porcelánového šálku" nabízí návštěvníkům možnost poslechnout si přednášku designéra a zakladatele ateliéru Futuree MgA. Martina Přibíka. Ten návštěvníkům přiblíží situaci porcelánu v současné designové tvorbě a představí přední české designery v tomto oboru. Přednáška se bude konat 10. 4. 2019 od 19:00 hodin v budově Městského muzea ve Františkových Lázních. Martin Přibík je absolvent studia průmyslového designu v ateliéru profesora Pavla Škarky na Baťově univerzitě ve Zlíně. V roce 2006 založil v ateliér Futuree, kde se zabývá designovými a artdesignovými realizacemi. V současné době se kromě porcelánové tvorby a designu intenzivně zabývá aplikací 3D technologií do porcelánového průmyslu a jako jeden z mála svobodně v oboru designu a umění podniká. Do své tvorby se snaží vkládat v rámci tvarosloví nebo konceptu jasný intelektuální a emocionální podtext. (Městské muzeum Františkovy Lázně)