Neuvěřitelný svět prvních zemědělců na Ohři

19. 3. 2019 - Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Husova 678) vás zve na novou výstavu Neuvěřitelný svět prvních zemědělců na Ohři, která bude zahájena ve čtvrtek 4. dubna 2019 od 17 hodin na hlavní budově. Putovní výstava, kterou společně připravila muzea Rakovník, Louny, Most, Chomutov a Muzeum hlavního města Prahy, představí nálezy z mladší doby kamenné, seznámí s nejnovějšími objevy a poznatky z celé střední Evropy, ukáže, jaký život vedl člověk před více jak 7000 lety. Mezi exponáty budou trojrozměrné modely neolitického osídlení, repliky nástrojů, expozice bude doplněna zvukovými efekty, dioramaty a krátkými filmy. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet různá řemesla prvních zemědělců, např. štípání nástrojů, řezání, broušení, spřádání i tkaní. Interaktivní výstava doplněná kvízy a pracovními listy pro školy potrvá do 30. června 2019 a rozhodně stojí za vidění. Školní výpravy prosíme o nahlášení předem na tel. 608 200 697. (Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec)