XV. vyškovská muzejní noc

9. 5. 2019 - XV. vyškovská muzejní noc.Pátek 24. května 2019 od 16:00 do 22:00 hodin Muzeum Vyškovska a nádvoří zámku.Vstup zdarma! Zveme Vás na prohlídku našich stálých expozic, právě probíhajících výstav a také k návštěvě zámeckého sklepení. Ve stálých expozicích Pravěk, Středověk, Vyškovsko do roku 1850, Expozici k životu a dílu Aloise Musila a ve výstavě Velké prádlo v Zámecké komoře proběhne v podání dějepisného kroužku ZŠ Nádražní 5, Vyškov kostýmovaný výklad s úkoly muzejního kvízu, a to v 16:30, 17:00, 17:30, 18:00 a 18:30 hodin. Dále jsme připravili pestrý kulturní program na nádvoří zámku, kde jako první tradičně vystoupí národopisný soubor Klebetníček, dále Komedianti na káře zahrají pohádkové představení Princ Nebojsa aneb žonglérská pohádka a předvedou představení Komedianti s flašinetem, skupina historického šermu ARMET bude mít dvě vystoupení před zámkem a večer jedno v zámeckém sklepení. Vrcholem večera bude skvělá světelná show skupiny ILUMIA. Pro děti máme připraveny tvořivé dílny, které budou probíhat v expozici Vyškovská lidová keramika ve 3. podlaží zámku: Výtvarná dílna pro šikovné děti s muzejní pedagožkou, pravěká dílna s naší archeoložkou a přírodovědná laboratoř, ve které si můžete s naším přírodovědcem ověřit svoje znalosti z přírodovědy. Navíc máme ještě pro děti připravené oblíbené malování na obličej. A samozřejmě nebude chybět ani muzejní kvíz o zajímavé ceny. Zájemci s vlastní dopravou se mohou zajet podívat do Muzea Nadace Letecké historické společnosti Vyškov, které si mohou prohlédnout také zdarma od 15:00 do 20:00 hodin. Časy jednotlivých vystoupení najdete na www.muzeum-vyskovska.cz. (Muzeum Vyškovska)

Přiložené obrázky:
Přiložený obrázek