PŮLSTOLETÍ S CIMRMANEM

11. 6. 2019 - – výstava mapující nedoceněného génia Járu Cimrmana a současně představující 50 let fun-gování Divadla Járy Cimrmana 14. 5. – 27. 7. 2019 Jára Cimrman je fenoménem české kultury. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím ne-souhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat... Výstava představuje osobnost českého génia, jeho rozsáhlou tvorbu učitelskou, vědeckou, vynálezeckou a cestovatelskou, a současně mapuje padesátileté působení Divadla Járy Ci-mrmana. Pobavte se u řady původních fotografií a předmětů, které Cimrman za života pou-žíval či vytvořil. Zároveň si můžete ověřit své znalosti o Mistrovi a jeho hrách v připravených kvízech. (Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů)

Přiložené obrázky:
Přiložený obrázek