Neživé poklady Země aneb minerály ze sbírky Jaroslava Havlíčka

7. 10. 2013 - Výstava Neživé poklady Země přibližuje veřejnosti jeden zajímavý a nepříliš častý koníček - sběr minerálů. Výstavu tvoří textové panely s bohatou obrazovou dokumentací a ukázky nerostů. Na obrázcích a v textech jsou stručně představeny různé možnosti sběru minerálů. Vystavené vzorky nerostů pochází z České republiky i ze zahraničí a dokládají tvarovou i barevnou variabilitu neživé přírody. Výstava přiblíží návštěvníkům také nálezy z nedávné doby z několika lokalit u Jihlavy a jejího blízkého okolí. Pro ty, kteří si chtějí hrát, nabízí výstava návod a ukázky možností, jak si i v domácích podmínkách „vypěstovat“ své vlastní různobarevné krystaly. Výstava Neživé poklady Země bude v prostorách muzejních arkád přístupná až do 24. listopadu. (Muzeum Vysočiny Jihlava)