90 let amatérské fotografie v Jihlavě

20. 1. 2014 - Ve čtvrtek 23. ledna 2014 v 17 hodin zahájíme slavnostní vernisáží velkou fotografickou výstavu „90 let amatérské fotografie v Jihlavě“. Chceme tak veřejnosti připomenout dnes již památný okamžik jihlavské historie, kdy byl založen fotoklub, který i po devadesáti letech stále tvoří, soutěží a shromažďuje nadšence pro fotografii. V historické části výstavy se návštěvník seznámí s okolnostmi založení fotoklubu. Vystaveny budou i katalogy, které ukazují tvorbu tehdejších fotografů, a také záznamy fotografických soutěží, kterými se fotoklub dostal do povědomí československé veřejnosti. Novodobá část výstavy představí úspěchy současných jihlavských fotografů. Budou vystaveny dvě kolekce soutěžních snímků, které v minulém roce zařadily Horácký fotoklub Jihlava do čela amatérského fotografického dění v České republice. Poslední část výstavy představí současné fotografy fotoklubu a jejich tvorbu. Výstava potrvá do 30. března. (Muzeum Vysočiny Jihlava)