Muzeum zámek Kácov

29. 1. 2014 - Renesančně-barokní zámek Kácov byl v roce 2008 převeden z majetku státu do majetku Městysu Kácov. Od té doby se obec i skupina dobrovolníků a místní spolky snaží o zpřístupnění celého zámeckého areálu a vybudovali zde prohlídkový okruh s průvodcem a pořádá se zde každoročně několik kulturních akcí (zámecké slavnosti, posvícenský jarmark, přednášky, vernisáže výstav a pohádkový okruh pro děti). Mezi nejhodnotnější dochované prvky patří bohatá štuková výzdoba, slepá iluzivní okna s malbami šlechticů, barokní malby v interiérech zámku, unikátní 16 m vysoký světlík a zámecká bohatě zdobená barokní kaple, která byla přes 50 let zazděna. Na zámku si dále můžete prohlédnout muzeum historických radiopřijímačů, muzeum historie Kácova, obrazovou galerii a výstavu velkoformátových panoramatických fotografií Kácova a Posázaví. Návštěvníci si mohou vybrat knihy v antikvariátu knih. V roce 2012 byla otevřena samostatná expozice historických motocyklů se zámeckou kavárnou (www.zamecka.mistecko.cz). (Muzeum zámek Kácov)