Stříbrná horečka, volání hor

5. 6. 2014 - Od 20. června bude možné navštívit multimediální putovní výstavu, jejímž tématem je mezioborové hledání stop v podzemí i na povrchu. Výstava představuje výsledky výzkumu středověkého hornictví v oblasti Krušnohoří. Jedinečná výstava se věnuje zapomenutému světu v podzemí, mapování systému dolů z období vrcholného středověku a v nich nalezeným dřevěným objektům. Výzkum je předmětem česko-německého projektu ArchaeoMontan v Sasku a Čechách. Nositelem projektu je Saský archeologický ústav v Drážďanech, muzeum je jedním ze šesti partnerů. Návštěvník objeví středověké hornické sídliště a podnikne virtuální cestu do podzemních stříbrných dolů. Přitom se dozví, jak byla ve 12. století objevena bohatá naleziště stříbra, proč horníci uposlechli volání hor a jak se projevily důsledky stříbrné horečky v regionu. Současně bude otevřena nová stálá expozice hornictví ve sklepení Královské mincovny. Zahájení výstavy je 20. června ve 13 hodin, navštívit ji bude možné do 28. září. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)