Středověké hry na Roštejně

25. 6. 2014 - 5. července 2014 se již po sedmé v lesích mezi Třeští a Telčí na středověkém hradě Roštejně koná historizující akce pro malé i velké diváky. Ta vás alespoň na chvíli vytrhne ze stereotypu všedních dní a přenese vás do časů dávno minulých, kdy hrady střežili udatní rytíři, panstvo bavili šikovní kejklíři a šlechta tomu všemu udílela rozkazy. Ano, je tu další díl historizující akce pro celou rodinu s názvem Středověké hry, na které pořádající umělecká agentura KAŠPAŘI z Polné úročí své letité zkušenosti v oboru. Záštitu nad letošním ročníkem navíc převzal Kraj Vysočina, v zastoupení radní pro oblast kultury a cestovního ruchu paní RNDr. Marie Kružíkové. Mediálním partnerem je hitrádio Vysočina. Návštěvníkům se na Roštejně úderem poledne otevře lukostřelnice, tržiště a dobový tábor s interaktivní ukázkou řemesel. Dále vás od druhé hodiny odpolední čeká šermířské vystoupení skupiny BELLÁTOR, vaše bránice bude pokoušet fenomenální kejklíř, žonglér a klaun PUPA, pořadatelská agentura KAŠPAŘI zláká děti do svého interaktivního divadélka a muzikou návštěvnictvo obšťastní hrad rock QUANTI MINORIS. Nebude chybět ani tanec, zpěv a připraveno bude pro všechny hladové a žíznivé návštěvníky též občerstvení. Po skončení odpoledního programu navazuje od půl deváté večerní představení muzikálu NOC NA KARLŠTEJNĚ, přímo na nádvoří hradu, v podání DS Karla Čapka a skupiny Hebrix z Třeště, hostovat s ohněm budou v představení exkluzivně také umělci z agentury KAŠPAŘI. Na večerní divadlo je vstupné vzhledem k omezené kapacitě prodáváno zvlášť, návštěvníci si ho však mohou zakoupit během odpoledne ve zvýhodněném celodenním balíčku. Vstupné je slosovatelné o ceny. (Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka hrad Roštejn)