František Dörfl - Výběr tvorby

15. 7. 2014 - V Muzeu Vysočiny Jihlava jsme na druhou polovinu léta připravili výstavu prací významného jihlavského umělce, člena Sdružení výtvarných umělců Vysočiny, Františka Dörfla (*1934). Potřeba zkoumat vizuální zákonitosti a ztvárňovat své snivé světy přivedla autora již v šedesátých letech minulého století k abstraktní tvorbě. Od té doby vytvořil nesčíslné množství grafik, olejů, akrylů, koláží, asambláží a plastik, které pilně vystavoval nejen v tuzemsku (zde měl František Dörfl již 27 autorských a 35 společných výstav), ale i v zahraničí (mnohokrát vystavoval ve Španělsku a Německu, dále v Itálii, Litvě, Nizozemsku, v USA a na Slovensku). Jihlavská veřejnost mohla naposledy shlédnout práce Františka Dörfla na velké autorské výstavě v Oblastní galerii Vysočiny, a to v roce 2010. Letošní výstava, kterou pořádáme na počest autorových 80. narozenin, představí nejen starší dosud nevystavovaná díla, ale také Dörflovu nejnovější tvorbu, plnou jásavých barev a životního optimismu. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 31. července 2014 v 17 hodin ve výstavní budově Muzea Vysočiny Jihlava, Masarykovo nám. 57. Výstavu uvede a o autorovi promluví kunsthistorička PhDr. Dagmar Jelínková z Národní galerie v Praze. (Muzeum Vysočiny Jihlava)