Aktuality - Prohlídková štola Lehnschafter

Doporučení pro návštěvníky

24. 6. 2012 - Od soboty 24.6 je ja zavedeno zvýhodněné vstupné do dolu v Miukulově i do muzea v Hrobě. Při zakoupení vstupenky v muzeu má návštěvník po předložení vstupenky 10 % slevu na vstupném do dolu. Na opak platí totéž. Z důvodu velkého zájmu, doporučujem předem dohodnout hodinu prohlídky.V opačném případě budete muset zhruba 30 minut počkat něž se uvolní průvodce. Další doporučení je nechat auto na parkovišti v centru obce a dál jít asi 300 metrů pěšky. Kapacita prostoru před dolem není vhodná pro parkování více vozů. (Prohlídková štola Lehnschafter)

Prohlídková štola v Mikulově u Teplic

10. 6. 2012 - Od soboty 9.6 2012 je otevřena prohlídková štola Lehnschafter v Mikulově. Vstupné: Muzeum Hrob dospělý - 25 kč děti od 10 let - 15 kč Prohlídková štola Lehnschafter v Mikulově V tomto dole se těžila stříbrná ruda již kolem roku 1550. Důl má celkem 12 pater, je 210 metrů hluboký a délka všech chodeb je 13 km. Z tohoto rozlehlého důlního komplexu je pro veřejnost zatím zpřístupněna část druhého patra dolu. Trasa A Prohlídka hlavní přístupové štoly s pohledem do některých hloubení a dovrchních dobývek. (Výška chodeb je 160 - 180 cm) Délka prohlídky 60min. Vstupné 7O kč. Trasa B Prohlídka hlavní přístupové štoly s pohledem do některých hloubení a dovrchních dobývek z 16 - 17 stol. .Dále následuje prohlídka důlního zařízení na hloubeních s možností vlastnoručního praní rudy v prádle z roku 1568. (Výška některých chodeb je pouze 150 cm!) Délka prohlídky 90 min. Vstupné 100 kč. Trasa C Okružní prohlídka hlavní přístupové štoly s pohledem do některých hloubení a dovrchních dobývek z 16 - 17 stol. .Dále následuje prohlídka hloubení s prostorem pro středověká čerpadla a prohlídka důlního zařízení na hloubeních s možností vlastnoručního praní rudy v prádle z roku 1568. (výška některých chodeb je pouze 120 cm!)Délka prohlídky 120 min. Vstupné 140 kč. Příplatky: Fotografování 50 kč Filmování 100 kč Také je zde možnost podrobné prohlídky s detailním výkladem. Dále umožníme prohlídku bez ostatních návštěvníků za účelem fotografování a filmování. Pokyny pro návštěvníky. V dole je teplota kolem 9 stupňů a proto doporučujeme teple se obléct a vzít si pevnou obuv, která se může zašpinit. Děti do 5let nemají vstup povolen. (Prohlídková štola Lehnschafter)