Aktuality - Muzeum Kouzlo starých časů

V rytmu viktoriánské éry

30. 1. 2024 - Expozice se věnuje životnímu stylu vyšších společenských kruhů na konci 19. století. Výstava ze soukromé sbírky historických oděvů a kuriozit. Komentované prohlídky st-ne 10:00-17:00 v každou celou hodinu. Rezervace návštěvy nutná. (Muzeum Kouzlo starých časů)

Viktoriánské Vánoce

30. 11. 2023 - Tajemná atmosféra adventního a vánočního období, tradice a zvyky na přelomu 19. a 20. století na oblíbené vánoční výstavě v Muzeu Kouzlo starých časů v Praze, na Malé Straně. Ve vyzdobeném prostoru muzea budete obdivovat exponáty ze soukromé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit z let 1850-1920, a dozvíte se, jak se slavily Vánoce nejen ve staré Anglii. Návštěvu můžete zakončit nákupem romantických vánočních dekorací, ozdob a dárků. V prodeji budou i exkluzivní ručně malované viktoriánské ozdoby podle původních forem z 19. století. Otevřeno: St-ne: 10:00-17:00, pouze na objednávku. Komentované prohlídky začínají v každou celou hodinu, poslední v 16:00. Vzhledem k velkému zájmu a kapacitě muzea,je nutná rezervace. Muzeum Kouzlo starých časů Valdštejnská 150/4 Praha 1 (u stanice metra A - Malostranská; pokud je brána zaklapnutá, zvoňte na zvonky) Tel.: 602302187 E-mail: kouzlostarychcasu@gmail.com (Muzeum Kouzlo starých časů)

Viktoriánské tajnosti

31. 3. 2023 - Tajnosti staré Anglie na přelomu 19. a 20. st., společenská etiketa i tabu, provázející lidstvo od narození po úmrtí. Nová expozice muzea ze soukromé sbírky historických oděvů a kuriozit je otevřena do 26. února. Aktuální otevírací dobu naleznete na našich oficiálních webových stránkách www.muzeumkouzlostarychcasu.cz. Předchozí objednání do Muzea Kouzlo starých časů, a to na telefon 602 302 187 nebo emailem na kouzlostarychcasu@gmail.com, nutné. Prohlídky jsou vždy s komentářem průvodce. Platby pouze v hotovosti. (Muzeum Kouzlo starých časů)

Prodejní Retro bazar

13. 10. 2021 - Srdečně zveme všechny obdivovatele krásných kousků na tradiční říjnový prodejní Retro bazar ze sbírek muzea. V nabídce móda a doplňky, starožitný porcelán, stolní textil a další. Vše z období 1900-1940. Muzeum Kouzlo starých časů, Valdštejnská 150/4, Praha 1. (Muzeum Kouzlo starých časů)