Aktuality - Památník Bible kralické - Moravské zemské muzeum

Památky osiřelé Památky, které čekají na svou záchranu. Nebo konec?

28. 6. 2017 - V minulých dvou desetiletích se podařilo ve spolupráci českých spolků, měst a obcí s organizacemi německých krajanských organizací zachránit velké množství památek na území České republiky v pohraničních oblastech tzv. Sudet. Většina objektů se dostala do velmi špatného stavu v důsledku problematického vývoje památkové péče v komunistické éře. Přes všechny tyto úspěchy a vzájemnou spolupráci obou stran zůstává, zejména v příhraničních oblastech, velké množství sakrálních památek, které jsou stále ve velmi zuboženém stavu, opuštěné a čekají na své zachránce. Památky osiřelé. Výstava byla připravena Moravským zemským muzeem a spolkem Omnium ve spolupráci s Heimatplfegerin der Sudetendeutschen a s podporou Bayerischen Staatsministeriums für Arbeit und Soziales, Familie und Integration. Do 30. 9. 2017 (Památník Bible kralické - Moravské zemské muzeum)