Muzeum města Duchcova

Fotografie - Muzeum města Duchcova
Dospělí 10 Kč
Děti, studenti, důchodci 5 Kč
Návštěvníci muzea se mohou seznámit s bohatou historií Duchcova a jeho přilehlého okolí v naší expozici. Průřez historií počíná od dob nejstarších a jeho součástí je i expozice archeologických nálezů dob prehistorických. Z doby laténské je zde vystaven tzv. Duchcovský poklad, který byl nalezen při čištění Obřího pramene v Lahošti v roce 1882 a jeho součástí bylo několik set bronzových předmětů, především pak spon s ozdobně řešenými lučíky, které do dějin archeologie vstoupily jako spony duchcovského typu.
Z období středověkých dějin města si mohou návštěvníci prohlédnout řadu archelogických nálezů odhalených při výkopech v jádru města poblíž nejstaršího duchcovského kostela sv. Jiří.
Neodmyslitelnou součástí dějin města v době novověké je působnost rodu Valdštejnů a na sklonku 18. st. osobnost G. Casanovy, kterému je věnována část expozice. Poslední místnost expozice je tematicky věnována rozvoji města v 19. a 20. st. a zachycuje intezivní rozvoj hornictví a sklařství.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum města Duchcova