Muzeum porcelánu Klášterec nad Ohří

Web: http://www.zamek-klasterec.cz
E-mail: info@zamek-klasterec.cz

duben až září:
pondělí - neděle: 9-17 hod.
říjen až březen:
úterý - sobota: 9-15 hod.
pondělí + neděle + svátky pouze pro předem objednané skupiny
Fotografie - Muzeum porcelánu Klášterec nad Ohří
1. okruh - Porcelánový (Muzeum českého a orientálního porcelánu)
Český výklad - plné 110,- CZK snížené 70,- CZK
Cizojazyčný výklad - plné 150,- CZK snížené 100,- CZK

2. okruh - Pohádkový (Výstava skřítků, strašidel a loutek)
plné 60,- CZK snížené 40,- CZK

3. okruh - Atraktivity (Mineralogie, zám.knihovna, věž, Thun. hrobka)
plné 60,- CZK snížené 40,- CZK
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
9. 1. 2013 Novinky na zámku
Na zámku v Klášterci nad Ohří : - nově přístupná zámecká knihovna s 5 tisíci svazky - rozšířen Pohádkový okruh o novou výstavu na věží " Skřítkové trochu jinak" doplněné o lege ... zobrazít více
V novogotickém zámku v Klášterci nad Ohří, který je obklopen anglickým parkem, je instalována expozice českého a orientálního porcelánu ze sbírek Umělecko-průmyslového musea v Praze.
Jsou zde ukázky japonského porcelánu z přelomu 17. až 2. poloviny 19. století, výrobky evropského porcelánu, a to z Míšně a Vídně a ucelená kolekce ukázek starého čínského porcelánu 16. až 19. stol.
Ve sklepení zámku se nachází výstava skřítků a strašidel V. Klimtové a expozice loutek rodiny Kopeckých. Výstava je doplněna výstupem na vyhlídkovou věž. Navštívit zde můžete též zámec. knihovnu, výstavu mineralogie či Thunskou hrobku.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum porcelánu Klášterec nad Ohří

(8. 1. 2013) Na zámku se nám moc líbilo, na své jsme si přišli my dospělý - expozice porcelánu je opravdu velkolepá a skrývá mnoho krásných věciček a také děti se nenudily ve sklepení skřítků a strašidýlek. Prohlídku jsme zakončili výstupem na věž a shlédnutím krás Klášterce a samozřejmě zmrzlinou v cukrárně.
Příjemný výlet a spousta zážitků. Děkujeme
Sa-man-ta
(5. 8. 2017) 5.8.2017 Krásná, do detailů promyšlená expozice porcelánu, stylové zámecké prostředí, bohužel pokažené nevychovaným a arogantním průvodcem /"nebudu na vás čekat", "slyšel jsem, jak šeptáte a ruší mě to ve výkladu".../ - pachuť dokonale napraví čokoláda u Karolíny. petra