Muzeum české loutky a cirkusu

Velké náměstí 43
Prachatice 383 01
Kraj Jihočeský

Telefon: 388 385 716
Web: http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Expozice-HM/Expozice-ceske-loutky-a-cirkusu.html
E-mail: loutky_cirkus@nm.cz

Út - Ne 9.00 – 17.00hod.
Fotografie - Muzeum české loutky a cirkusu
Základní 50,- Kč
Snížené 30,- Kč
Rodinné (max. 2 dospělí a 3 děti) 80,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
První část expozice je věnována historii české loutky od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám. Kromě tradičních Čertů a Kašpárků se návštěvníci setkají s loutkami zhotovenými podle předloh M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky. Přímo v expozici je možnost shlédnout slavné inscenace loutkových her v historických divadélkách.
Ve druhé části – v jediném cirkusovém muzeu v Čechách jsou vystaveny nejen plakáty, fotografie, dokumenty, ale návštěvník se ocitne v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami, žonglérským náčiním a s cirkusovými kostýmy. Součástí expozice je i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou.
Ve filmových ukázkách ožívají v rukách předních českých kouzelníků vystavené kouzelnické rekvizity a aparáty (nejstarší z počátku 19. století). V žádném jiném českém muzeu není vystavena historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum české loutky a cirkusu