Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou

Důchodci 20,- Kč
Dospělí 25,- Kč
Fotografie Fotografie
Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou sídlí v neoklasicistním Šlechtově \"Hrubém domě\" na Husově náměstí. V průběhu let vznikly zárodky tří dnešních expozičních bloků. Muzeum se ve svém sbírkotvorném programu zaměřuje na historii a národopis Lomnicka, dále mineralogické bohatství Českého ráje a Podkrkonoší, v galerijní oblasti na díla významných regionálních výtvarníků. Samotnou kapitolou je Památník rodu Šlechtů s ukázkami různých slohů, militárií, porcelánu a obrazů klasiků české malby.
Základní prohlídka stálých expozic trvá 60min (etnografie, mineralogie, zoologie, historie města, Památník J.Seiferta,galerie). K nejzajímavějším patří např. jedna z nejnovějších kolekcí malovaného lidového nábytku v Čechách, která je zaměřená na bohatě zdobený podkrkonošský typ, dále podmalby na skle s motivy ze života a utrpení světců, polychromované plastiky, skříňkové a mechanické betlémy.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou...