Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech

Dospělí 30,- Kč
Děti, studenti, důchodci, ZTP/P 15,- Kč
Fotografie Fotografie
Muzeum v Semilech dokumentuje region horního Pojizeří se zaměřením na etnografii, oblast společenskovědní a uměleckou.
Netradičně uspořádanou etnografickou expozici, umístěnou v podkroví, tvoří malovaný nábytek, předměty z podkrkonošských domácností jako jsou lidové kroje, městské a venkovské oblečení z přelomu 19. a 20.století, lidové betlémy, Maiznerovy a Dolenského loutky, památky na krkonošské i jiné řemeslníky a další zajímavosti. Expozice je průběžně doplňována nově získanými exponáty. Součástí muzea je památník osobnosti Semilska, který představuje pětačtyřicet osobností spjatých s městem a jeho okolím. Jsou mezi nimi politicidr. František Ladislav Rieger, dr. Karel Kramář, spisovatelé Antal Stašek a Ivan Olbracht,publicista Pavel Tigrid, vědci a vynálezci František A. Petřina a Bohumil Kučera, hudební skladatel Jindřich Hybler, malíři František Janoušek, František Jiroudek, Miloslav Janků, Vladimír Komárek, Jaroslav Klápště, Miloslav Jágr, Jiří Salaba, skláři Adolf Matura a Pavel Hlava, režisérka Věra Šimková-Plívová a další.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech

(8. 2. 2012) Muzeum v Semilech je krásné a dobře situované v centru města. Bohužel na webových stránkách www.muzeumsemily.com se neorientuji. Informace zde jsou chaotické, chtělo by to lepší grafiku a uživatelsky přívětivější prostředí. některé odkazy na stránkách jsou dokonce nefunkční.
(8. 2. 2012) Webové stránky jsou opravdu děsné, palec dolů. Jestli to mají být stránky muzea, tak to jsem vůbec nepostřehl :-((
(11. 2. 2012) Semilské muzeum je moc pěkné. Uvítal bych v Muzeu nějakou kavárnu, hodila by se tam. Z nových webových stránek muzea jsem poněkud zmaten, předchozí stránky byly o dost lepší...
(23. 1. 2014) Muzeum je útulné a příjemné pro návštěvníky. Je zde i Informační centrum, takže jsem dostali mapu a zjistili kudy na Riegrovu stezku.
(27. 7. 2015) Zajímavé, poutavé. Hanka a Zdeněk