Muzeum betlémů Kryštofovo Údolí

Web: http://www.orloj-betlemy-chaloupka.cz
E-mail: martin.novina@seznam.cz

So - Ne 13 - 16 hod.
Orloj denně od 8 - 22hod.
Fotografie - Muzeum betlémů Kryštofovo Údolí
Fotografie Fotografie
Takzvaný orloj v Kryštofově Údolí (který však není orlojem v pravém smyslu slova) je umístěn ve věžové budově bývalé trafostanice naproti Muzeu betlémů ve vesnici Kryštofovo Údolí na Liberecku. Stavěn byl od roku 2006 a po technických problémech koncem roku 2007 slavnostně spuštěn 20. září 2008.
Hodinám dominují dvě okénka s obíhajícími 12 apoštoly po vzoru pražského Staroměstského orloje. Ty jsou doplněny dalšími pohyblivými i statickými sochami a pohyblivým reliéfem s motivy vesnického života. Dominuje pohyblivá socha ponocného s trubkou, po stranách jsou statické sochy svaté Barbory a svatého Kryštofa s Ježíškem v náručí. Součástí věže jsou elektronické ciferníkové hodiny řízené přes satelit a z boku trafostanice sluneční hodiny. Celý orloj je poháněn elektromotorem s mechanickými převody sil. Do budoucna má být přidána ještě zvonkohra.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum betlémů Kryštofovo Údolí

(27. 7. 2015) Nádherné, dýchá nostalgií. Hanka a Zdeněk