Muzeum krkonošských řemesel

Kraj Liberecký

Web: http://www.krkonose-muzeum.cz
E-mail: muzeum@krkonose-muzeum.cz

Muzeum je otevřeno celoročně.
Otevírací doba není stanovena,
prohlídku je vhodné předem dohodnout.
Fotografie - Muzeum krkonošských řemesel
Malé skupiny do 6 osob:
dospělí 50,- Kč
děti 30,- Kč
Větší skupiny 7 a více osob:
dospělí 40,- Kč
děti 20,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Soukromé muzeum manželů Pičmanových uvítalo své první návštěvníky 12. prosince 1999 vernisáží vánoční výstavy v roubené stodole. Nová část v přístavbě zahájila provoz dne 25.7.2004 u příležitosti oslav 650let Poniklé. Předměty vystavené v muzeu pocházejí převážně z Poniklé a okolí. V současné době je v expozici cca 700 exponátů. Část věcí je rodinných, některé exponáty jsme zachránili před \"ohněm\", řadu jsme zakoupili, ale nejvíce předmětů jsme dostali darem. Tímto chceme
všem, kteří se podíleli na výstavbě, dárcovství či dalších činnostech srdečně poděkovat.
Vzdělávací spolek uměleckých řemesel Praha pod vedením Ivy Proškové pořádá každé léto v Poniklé kurzy, při kterých ožívá i naše muzeum. Vyučují se zde řemesla: košikářství, kamenictví, kovařina a další.
Léto vrcholí ponikelskou poutí vždy poslední neděli v červenci. V muzeu jsou k vidění tradiční řemesla, ale můžete zde potkat i Krakonoše nebo dámy z Jilmu. Ochutnat koláče, sejkory, pečínku a pivo.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum krkonošských řemesel

(27. 7. 2015) Krásné staré časy...Hanka a Zdeněk