Sklářské muzeum Nový Bor

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
7. 6. 2014 MEET CZECH DESIGN
MEET CZECH DESIGN v rámci akce nabídne Nový Bor, Mekka českého skla, ve dnech 13.-15. června všem návštěvníkům setkání se špičkovými designéry a světově proslulými módními návrhář ... zobrazít více
7. 6. 2014 výstava 20 LET AJETO LINDAVA
Retrospektivní výstava mapuje dvacetiletou činnost společnosti AJETO LINDAVA. Unikátnost výstavy spočívá pře devším v rozmanitosti děl, které byly doposud ukryty ve vzorkovně sklár ... zobrazít více
11. 5. 2014 6. Muzejní noc - Skřítek Archibald skládá tovaryšské zkoušky
... zobrazít více
Představuje reprezentativní výběr z muzejní sbírky dokumentující stylový a technologický vývoj českého skla od 17. století do současnosti. Více než 550 exponátů zachycuje vývoj sklářství především z borskošenovské oblasti. Formou modelů sklářských dílen nebo ukázkami pracovních postupů seznamuje muzeum se základy technologie výroby a zušlechťování skla (malování, rytí, broušení, hutní techniky). Prostřednictvím archivních dokumentů upozorňuje na zajímavé podrobnosti ze zdejší sklářské historie.

Napište krátkou recenzi k: Sklářské muzeum Nový Bor