Městské muzeum Františkovy Lázně

Kraj Karlovarský

Web: http://muzeum-frantiskovylazne.cz
E-mail: info@muzeum-frantiskovylazne.cz

Otevírací doba v roce 2017:
Otevřeno od 24. 1. do 17. 12. , dále pak od 27. do 31. 12. 2017
úterý – neděle – 10:00 – 17:00
POZOR otevřeno též o státních svátcích 14. a 17. dubna, 1. a 8. května , 5. a 6. července, 28. září, 28. října. a 17. listopadu
Fotografie - Městské muzeum Františkovy Lázně
Dospělí 35 Kč
Důchodci 25 Kč
Studenti (průkaz ISIC, potvrzení o studiu) 25 Kč
Držitelé průkazu ZTP, ZTP/P (doprovod zdarma) Zdarma
Děti od 1 do 6 let Zdarma
Děti od 7 do 15 let 10 Kč
Rodinné vstupné – max. 3 děti 70 Kč

Fotografie Fotografie Fotografie
Dějiny muzea začínají v r. 1912, kdy místní občanské sdružení shromažďovalo mezi františkolázeňskými občany historické předměty pro budoucí místní muzeum. Tuto iniciativu podpořil tehdejší starosta Františkových Lázní Evžen Loimann a přenesl celou záležitost do kompetence města - tím bylo muzeum oficiálně založeno a sídlilo v budově Aeskulap čp. 131 v Americké ulici.

Po skončení první světové války se vedení muzea ujal významný regionální badatel Alois John, který v třícátých letech získal výstavní prostory a sbírku přeměnil na skutečné muzeum. Během druhé světové války muzeum zaniklo a sbírky zmizely. Od roku 1957 se sbírkové předměty začaly opět shromažďovat a v roce 1961 bylo muzeum přemístěno do budovy v ul. Dr. Pohoreckého . V říjnu 2008 se muzeum přestěhovalo do rekonstruované budovy - původně Hasičského domu v Dlouhé ulici v blízkosti Labutího jezírka.

Zde jsou instalovány nové expozice dokumentující historii Františkových Lázní, historii lázeňství, objevení Františkova pramene a dějiny stáčení minerálních pramenů a mnoho dalších zajímavostí.

Kromě rozsáhlých výstavních expozic se zde nachází ředitelství muzea, ekonomický a obchodní úsek.

Dnes má muzeum kolem 7000 sbírkových předmětů.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Františkovy Lázně