Muzeum Karlovy Vary

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
22. 3. 2017 Muzeum otevírá novou stálou expozici
Dne 20. dubna zahajuje Karlovarské muzeum po dvouleté rekonstrukci opět provoz, a to otevřením zcela nové, multimediální podoby stálé expozice. Expozice připravená ke 150. výročí e ... zobrazít více
7. 8. 2015 Za přírodními unikáty na tankodrom
... zobrazít více
22. 10. 2014 Dotkněte se muzea
Dotkněte se muzea je aktivita v rámci probíhajícího projektu Učíme se v muzeu a je určená žákům 2. stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Zábavně-vzdělávací ... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska – zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v nově upravených sálech a s využitím moderních technologií historii města Karlovy Vary, přírodu a dějiny Karlovarska, ukázky mineralogického bohatství. Archeologické nálezy, osídlení regionu, počátky měst a hornické činnosti v kraji. Historie a rozvoj lázeňského města od 15. století po dnešek, slavní karlovarští lékaři a návštěvníci. Expozici mimo unikátních sbírkových předmětů doplňuji modely a kopie sbírek, středověké a barokní plastiky, část Jáchymovské renesanční knihovny, dějiny a rozvoj lázeňství, karlovarská řemesla, ukázky produkce sklárny Moser a karlovarských porcelánek.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary