Muzeum Karlovy Vary

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
7. 11. 2018 Sváteční otvírací doba
Muzeum bude o vánočních svátcích a v na přelomu roků 2018/2019 otevřeno v těch to dnech: do 23. 12. otevřeno 24. - 28. 12. zavřeno 29.- 30. 12. otevřeno 31. 12. - 1. 1. zavřen ... zobrazít více
7. 11. 2018 Tvořivá dílna na téma zima a zimní sporty
Dne 15. prosince se uskuteční výtvarná dílna, určená především dětem, která bude zaměřená na výrobu dekoračních mini sáněk ze dřeva, vánočních ozdob, přání vánočních a novoročních ... zobrazít více
7. 11. 2018 Vznik Československa na Karlovarsku
... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska
Zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu.
Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary