Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
5. 4. 2019 Do džungle v údolí Plesné
Dne 25. května se uskuteční další z přírodovědných exkurzí, která provede účastníky pod vedením přírodovědců Jana Matějů z Muzea Karlovy Vary a Jiřího Brabce z Muzea Cheb zarostlým ... zobrazít více
5. 4. 2019 Muzejní noc
... zobrazít více
5. 4. 2019 Poohří za časů lovců a sběračů
Dne 2. května začne vernisáží v 17 hodin výstava Poohří za časů lovců a sběračů, která seznamuje veřejnost s opomíjeným světem paleolitických a mezolitických lovců a sběračů. Prudc ... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska
Zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu.
Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje...