Muzeum Karlovy Vary

13. 6. 2017 Helena Fejková – Art Inspiration
... zobrazít více
17. 5. 2017 Muzejní noc
Dne 27. května se uskuteční tradiční Muzejní noc. Kurátoři sbírek připravili komentované prohlídky jednotlivých částí nové stálé expozice. Prohlídky se odehrají současně ve třech o ... zobrazít více
17. 5. 2017 Komentovaná prohlídka - Historie města Karlovy Vary
Dne 24. června se uskuteční komentovaná prohlídka nové expozice na téma "Historie města Karlovy Vary". Průvodcem bude historik muzea Lukáš Svoboda. Prohlídka začíná v 16 hodin. ... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska – zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu.
Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary