Muzeum Karlovy Vary

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
5. 8. 2018 Rok 1968 v Karlových Varech
Dne 27. září se uskuteční přednáška k aktuální výstavě, na níž historik Jan Nedvěd seznámí návštěvníky se situací v šedesátých let v západním československém pohraničí, s podmínkam ... zobrazít více
5. 8. 2018 Události roku 1968 v Karlových Varech
Dne 19. září začne výstava připravená k 50. výročí okupace Československa představí konec šedesátých let minulého století v Karlových Varech, srpnovou invazi a počátky normalizace ... zobrazít více
9. 7. 2018 Křest knihy "Neskloníme hlavy. Rok 1968 v Karlových Varech"
Dne 21. srpna se uskuteční křest odborné publikace historika Jana Nedvěda, kterou vydává Muzeum Karlovy Vary. Kniha představuje, z jakých kořenů vycházelo reformní hnutí nebo za ja ... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska
Zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu.
Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary