Muzeum Karlovy Vary

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
3. 11. 2017 Vánoční dílna
Dne 16. prosince se uskuteční poslední z doprovodných akcí k výstavě Betlémy a obyčeje. Vánoční výtvarná dílna, určená dětem i rodičům, je zaměřená na výrobu vánočních dárečků, ozd ... zobrazít více
3. 11. 2017 Divadlo Letadlo - Vánočka
Dne 10. prosince zahraje Divadlo Letadlo dětem vánoční pohádku Vánočka. Hudební pohádka je o mlsném chlapci Jiříkovi, který nejí zdravé dobroty, ani je neochutná, a proto ani neví, ... zobrazít více
3. 11. 2017 Svícny z papírové krajky
Dne 3. prosince se v rámci doprovodných akcí k výstavě Betlémy a obyčeje uskuteční výtvarná dílna určená především dětem, ale i rodičům. Účastníci dílny si vyrobí z papírové krajky ... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska
Zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu.
Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary