Muzeum Karlovy Vary

Aktuální akce
11. 6. 2018 Den pro festival
... zobrazít více
11. 6. 2018 výstava: Alfons Mucha / Jarmila Mucha Plocková - Řemeslo & Kontinuita
Dne 20. června začíná vernisáží jedinečná výstava, která vzdává hold uměleckému řemeslu, a to v návaznosti na dílo Alfonse Muchy v díle jeho vnučky Jarmily Mucha Plockové. Vzácné d ... zobrazít více
10. 4. 2018 Muzejní noc
Dne 26. května se uskuteční tradiční Muzejní noc. Nabídne sérii kurátorských prohlídek sekcí stálé expozice. Prohlídky se uskuteční současně ve třech okruzích - archeologie a histo ... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska
Zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu.
Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary