Muzeum klasického knihařství

Po - Pá 10:00 - 16:00
So - Ne zavřeno
Fotografie - Muzeum klasického knihařství
Dospělí 80 Kč, děti do 15 let 50 Kč, hromadné výpravy (10 a více osob) 70 Kč/os.
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
20. 11. 2017 Tvořivé dílny „Novoročenky zdobené knihařskými tlačítky“
2. 11. 2017 Beseda se spisovatelem Janem Řehounkem
... zobrazít více
2. 11. 2017 Výstava „Kniha jako blahopřání“
... zobrazít více
Navštivte rodinnou knihařskou dílnu s tradicí od roku 1925 a objevte jedinečný soubor klasických knihařských nástrojů a strojů. Seznamte se s krásnými ručními vazbami mistra knihaře Jendy Rajmana (1892-1965).
Nechte se okouzlit kouzlem starých strojů a nástrojů, půvabem krásných knih v expozici knižních vazeb, nadchnout elegancí návrhů knižních vazeb a grafických listů. Jejich prostřednictvím zažijete setkání se slavnými českými umělci, se kterými Rajman spolupracoval, ať už to byli Max Švabinský, Cyril Bouda, Karel Kinský a další.
Kromě stálé expozice pořádá muzeum periodické výstavy a také tvůrčí dílny pro širokou veřejnost. Objednejte se na tvůrčí dílnu, třeba i s dětmi, zkusíte si jednoduchou vazbu sešitku. Nebo na složitější projekt, neboť provozovatel muzea a knihařské dílny Jendy Rajmana, společnost Rajmanova dílna, s.r.o., spolu s Nadačním fondem Jendy Rajmana, správcem jeho uměleckého a řemeslného odkazu, připravily pro zájemce o ruční vazbu knih projekt – Svaž si svoji knihu. v něm poznejte klasické postupy vazby knih, připravte si vlastní návrh vazby a svažte si sami svoji knihu.
A pokud si chcete nechat něco svázat nebo jen spravit starou oblíbenou knihu, přineste k nám svou zakázku. Současný provoz dílny přispívá k existenci muzea.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum klasického knihařství

(23. 10. 2015) Muzeum se nyní rozšířilo, k vidění je i dům, kde knihař bydlel a měl papírnický krám, zůstalo tam i původní vybavení ze 30. let, obrázky a grafiky umělců, se kterými se Rajman přátelil. Promítají tu filmy o knihařství, dobové fotografie. Nyní je tam též dočasná výstava k výročí 1. světové války - Sočská fronta 1915-1917. Stojí za návštěvu.
AK