Muzeum klasického knihařství

Po - Pá 10:00 - 16:00
So - Ne zavřeno
Fotografie - Muzeum klasického knihařství
Dospělí 80 Kč, děti do 15 let 50 Kč, hromadné výpravy (10 a více osob) 70 Kč/os.
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
17. 6. 2018 Příběhy československých legionářů v ilustracích a obrazech 1918-1938
Výstava předloh Zdeňka Buriana pro ilustrace k legionářské literatuře, obrazů a grafik dalších autorů pořádaná ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví a soukromým sběratel ... zobrazít více
17. 5. 2018 Workshop „Tvorba a tisk barevného linorytu pod vedením grafika Pavla Piekara“
Zkuste si linoryt - každý si tu pro radost může vyrýt a vytisknout svůj obrázek. Tvořivá dílna, pořádaná ve spolupráci se Sdružením českých umělců grafiků Hollar, je doprovodným p ... zobrazít více
22. 3. 2018 Malování na vodní hladinu a umělecké psaní na přání
... zobrazít více
Navštivte rodinnou knihařskou dílnu s tradicí od roku 1925 a objevte jedinečný soubor klasických knihařských nástrojů a strojů. Seznamte se s krásnými ručními vazbami mistra knihaře Jendy Rajmana (1892-1965).
Nechte se okouzlit kouzlem starých strojů a nástrojů, půvabem krásných knih v expozici knižních vazeb, nadchnout elegancí návrhů knižních vazeb a grafických listů. Jejich prostřednictvím zažijete setkání se slavnými českými umělci, se kterými Rajman spolupracoval, ať už to byli Max Švabinský, Cyril Bouda, Karel Kinský a další.
Kromě stálé expozice pořádá muzeum periodické výstavy a také tvůrčí dílny pro širokou veřejnost. Objednejte se na tvůrčí dílnu, třeba i s dětmi, zkusíte si jednoduchou vazbu sešitku. Nebo na složitější projekt, neboť provozovatel muzea a knihařské dílny Jendy Rajmana, společnost Rajmanova dílna, s.r.o., spolu s Nadačním fondem Jendy Rajmana, správcem jeho uměleckého a řemeslného odkazu, připravily pro zájemce o ruční vazbu knih projekt – Svaž si svoji knihu. v něm poznejte klasické postupy vazby knih, připravte si vlastní návrh vazby a svažte si sami svoji knihu.
A pokud si chcete nechat něco svázat nebo jen spravit starou oblíbenou knihu, přineste k nám svou zakázku. Současný provoz dílny přispívá k existenci muzea.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum klasického knihařství

(23. 10. 2015) Muzeum se nyní rozšířilo, k vidění je i dům, kde knihař bydlel a měl papírnický krám, zůstalo tam i původní vybavení ze 30. let, obrázky a grafiky umělců, se kterými se Rajman přátelil. Promítají tu filmy o knihařství, dobové fotografie. Nyní je tam též dočasná výstava k výročí 1. světové války - Sočská fronta 1915-1917. Stojí za návštěvu.
AK