Muzeum T. G. Masaryka v Lánech

školy 10,- Kč
senioři 30,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum T. G. Masaryka v Lánech prezentuje osobnost prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, jeho rodinu a historické události spojené s jeho osobou. Bezbariérové muzeum je situováno v architektonicky velmi zajímavě upraveném dobovém špýcharu z 18. století. V areálu muzea je kavárna.
Expozice prezentuje několik etap Masarykova života – založení rodiny, profesorské období, Masarykovy boje, období první světové války, návrat T. G. Masaryka do vlasti po válce, prezidentské období. V expozici je vystaveno mnoho vzácných předmětů, např. šaty Charlotty G. Masarykové, jezdecký oblek T. G. Masaryka, jeho panama klobouk, cestovní kufr, rukavice atd. Součástí expozice jsou také dobové rekonstrukce např. trafika, zákopy 1. světové války a vagon čs. legionářů v Rusku.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum T. G. Masaryka v Lánech

(17. 11. 2013) Muzeum je hezky uspořádáno a poskytuje příjemné prostředí. Nabízí vhodně ke koupi řadu suvenýrů i publikací, týkajících se osobnosti pana prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka i jeho legionářů.
Vratislav