Pedagogické muzeum J.A. Komenského

držitelé průkazů ZTP - zdarma
rodinné vstupné - max 2 dospělí a děti 100,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Pedagogické muzeum J. A. Komenského v Praze patří mezi nejstarší muzea v České republice (vznik v r. 1892). Je významným badatelským centrem s celostátním dosahem orientovaným na dějiny českého školství, pedagogiky, učitelstva a vzdělanosti v návaznosti na život, dílo a odkaz J. A. Komenského; věnuje se rovněž dokumentaci těchto oborů.Je jediným českým pedagogickým muzeem, které se na centrální úrovni komplexně zabývá dějinami školství, učitelstva a vzdělanosti. Rovněž prezentuje současné školství v historickém kontextu a pomáhá budovat prestiž českého školství a jeho pracovníků před veřejností doma i v zahraničí. Zároveň zdůrazňuje historickou roli studentů a pedagogů ve vzdělávání. Tomuto tématu se věnuje zejména stálá interaktivní expozice Odkaz J. A. Komenského.

Napište krátkou recenzi k: Pedagogické muzeum J.A. Komenského