Městské muzeum Nové Město nad Metují

Út-Ne 9.00 – 17.00hod.
říjen-duben
út-ne 10.00 - 16.00hod.
polední přestávka 12.30 - 13.00hod.
Fotografie - Městské muzeum Nové Město nad Metují
dospělí 35,- Kč
děti od 3 do 15 let, studenti, senioři nad 60 let,
držitelé průkazů ZTP 15,- Kč
rodinné 60,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Městské muzeum Nové Město nad Metují sídlí v budově ze 16. století, s masivními zdmi, za kterými dříve měli své útočiště vojáci, bránící město proti nájezdům nepřítele. Byla zde dělostřelecká bašta.
V současné době může návštěvník muzea shlédnout šest tematicky zaměřených expozic. V té první je možné vidět barokní lékárnu Milosrdných bratří, dále vyřezávaný „Měšťanský betlém“ a další expozice jsou zaměřeny na historii města a regionu, řemesla a přírodu. Poslední zastávkou je expozice hodinářské výroby PRIM. Prohlídka trvá přibližně 45 minut. Další výstavní prostory především s výtvarným uměním jsou v Městské galerii Zázvorka v historické budově Na Zadomí 1210, kde je možné spatřit díla novoměstských umělců a pravidelné krátkodobé výstavy dalších známých výtvarníků.
Spolkový dům na historickém náměstí nabízí návštěvníkům celoročně krátkodobé výstavy, kde je vstup zdarma.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Nové Město nad Metují