Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Šťáhlavská 1284
Rokycany 337 01
Kraj Plzeňský

Web: http://www.vojenskemuzeumrokycany.cz
E-mail: radka.vavrova@email.cz

květen, červen: Út-Ne 9-17h

červenec, srpen: Po-Ne 9-17h

září: So-Ne 9-17h
Fotografie - Muzeum na demarkační linii v Rokycanech
Děti 6-15 let, studenti, důchodci - 120,- Kč
ZTP -zdarma
foto a video – zdarma
Dospělí - 190,- Kč
Rodinné - 450,- Kč
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
7. 5. 2013 Oslavy osvobození s doprovodným programem
... zobrazít více
Největší nestátní vojenské muzeum v České republice, jehož provozovatelem je Nadace pozemního vojska AČR.
Ve venkovní expozici muzea je vystaveno více než 150 ks vojenské techniky, většinou plně pojízdné, z období 2.světové války a z poválečné výzbroje ČSLA. Další samostatnou expozicí je ženijní, spojovací a protiletadlová technika, dále rozsáhlé expozice obrněných transportérů, tanků,dělostřelectva a Naučná stezka čs. stálého opevnění a Železné opony. Vnitřní expozice je unikátním zpracováním let 1918 - 1945 prostřednictvím multimediálních expozic, diorám a trojrozměrných exponátů. Expozice mapují výstroj a výzbroj československé prvorepublikové armády včetně připomínky pohraničního opevnění, expozici armády fašistického Německa a spojeneckých armád Velké Británie, Spojených států a Sovětského svazu. Samostatná část vnitřních expozic je věnována holocaustu a II. odboji na Rokycansku.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

(18. 9. 2012) muzeum jsme navštívili v létě s celou rodinou a velice nás překvapilo, kolik aut, tanků a dalších obrněnců je ve sbírce. Můžeme každému doporučit, hlavně synové si přišli na své, nemohli jsme je odtud dostat. Příští rok přijedeme znovu.
(22. 5. 2013) Návštěva muzea byla opravdovým zážitkem. Expozice s modely byly prostě úžasné. Navíc dcera si hrála na dětském hřišti a manžel mohl v klidu obdivovat vojenskou techniku. Byli jsme tu již loni, ale letos jsme viděli řadu novinek!