Muzeum středního Pootaví Strakonice

Pondělí: zavřeno
Út - Ne 9.00–16.00
Fotografie - Muzeum středního Pootaví Strakonice
Základní vstupné: 50,- Kč, snížené: 25,- Kč (možnost výběru ze 3 prohlídkových okruhů).
Muzeum poskytuje řadu slev: rodinné, skupinové a sdružené vstupné, vstupné pro školní skupiny atd.
Umožňuje také vstup zdarma pro vybrané osoby a skupiny (AMG, ICOM, děti do 6 let apod.)
Příplatky za výklad v cizím jazyce a fotografování v expozicích muzea.
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
30. 4. 2013 Káva, kafe, kafíčko
Výstava o historii kávy, její náhražky a vlivu na obyvatelstvo, dobu a umění. Součástí expozice jsou dobové předměty související s přípravou a konzumací kávy - mlýnky, kávové servi ... zobrazít více
23. 1. 2013 ŽIVOT JEŽÍŠE KRISTA
... zobrazít více
23. 1. 2013 FOTOKLUB BLATNÁ
... zobrazít více
Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách nově zrekonstruovaného strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Středověkého vodního mlýna v Hoslovicích. Vlastní mimořádnou expozici dud a dudáctví v Čechách, motocykly a další exponáty legendární značky ČZ, expozici připomínající Rožmberky a řád maltézských rytířů na Strakonicku, vyhlídkovou vež Rumpál, unikátní kapitulní síň s ambitem s dochovanými nástěnnými malbami a další expozice vztahující se k historii regionu a také národní kulturní památku vodního mlýna v Hoslovicích s funkčním mlecím zařízením a novou etnografickou expozicí Ze života šumavského Podlesí.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum středního Pootaví Strakonice