Muzeum středního Pootaví Strakonice

duben – květen, září – říjen: Út - Ne 9.00–16.00
Fotografie - Muzeum středního Pootaví Strakonice
Základní vstupné: 20,- Kč, snížené: 10,- Kč
Umožňuje také vstup zdarma pro vybrané osoby a skupiny (AMG, ICOM, děti do 6 let apod.)
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích.

V současné době prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí. Jedná se o rekonstrukci hradního paláce a vybudování jedinečných expozic dud a dudáctví, historie textilní výroby, zbraní a motocyklů značky ČZ a Suverénního řádu maltézských rytířů. V hradním paláci vzniknou po rekonstrukci i dva nové sály s bezbariérovým vstupem, které budou určeny pro přednáškovou a edukační činnost muzea. Rekonstrukce bude ukončena v červnu 2021. Návštěvníci do této doby mohou navštívit prostory černé kuchyně, aktuální výstavy a vystoupat na vyhlídkovou věž Rumpál.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum středního Pootaví Strakonice